ЗДО (ясла-садок) "Івушка" Бахмутської міської ради Донецької області

ПОРЯДОК РЕАГУВАННЯ НА ДОВЕДЕНІ ВИПАДКИ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЯ) у ЗДО «Івушка»

1.Директор закладу дошкільної освіти «Івушка» має розглянути

звернення.

2.Директор закладу дошкільної освіти створює комісію з розгляду випадків

булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

3.Якщо комісія визнала що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то

директор закладу дошкільної освіти повідомляє уповноважені підрозділи

органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

4.Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу,

несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення

правопорушень за статтею 173 пункт 4 ) Кодексу України про

адміністративне правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р.51,ст. 1122)

до наказу від 16.02.2021 року №25

План заходів, спрямованих на запобігання та

протидію булінгу (цькуванню)

в закладі дошкільної освіти «Івушка» на 2021 рік

відповідальний

1.

Видання наказу «Про

затвердження плану заходів,

спрямованих на запобігання та

протидію булінгу (цькуванню)

Березень2021р.

диретор

. Порядок подання та розгляду

заяв

про випадки булінгу (цькуванню)

Березень 2021р

Порядок реагування

на доведені випадки булінгу

(цькування)

березень

Створення безпечного освітнього

середовища в ЗДО вільного від

насильства та булінгу

(цькування)

постійно

Адміністрація ЗДО,вихователь

Бесіда-консультація «Булінг в освітньому середовищі»

Квітень 2021

Ознайомлення батьків

«Що таке боулінг? Хто стає

жертвами булінгу (цькування)»

Квітень 2021

Бесіди з дітьми на тему

«Що добре, а що погано?»

Кожного місяця

виставки дитячої творчості:

- «Моя родина»

- «я і мої друзі»

Червень 2021

вихователь

Набув чинності закон щодо протидії булінгу

19 січня 2019 року набув чинності Закон України від 18.12.2019 року № 2657-VІІІ «Про  внесення  змін  до  деяких  законодавчих  актів  України  щодо  протидії  булінгу (цькуванню)»

Так, Закон України «Про освіту» доповнено пунктом, яким передбачено, що булінг (цькування) це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Типовими ознаками булінгу (цькування) є:

• систематичність (повторюваність) діяння;
  • наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
  • дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Керівник закладу освіти має забезпечувати створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування), у тому числі:

•  розглядати заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видавати рішення про проведення розслідування;
  • забезпечувати виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування);
  • повідомляти  уповноваженим  підрозділам  органів  Національної  поліції  України та службі  у  справах  дітей  про  випадки булінгу (цькування)  в  закладі  освіти.